Откараха Николай Михайлов с линейка, автогол и червен картон помогнаха на Левски Снимка: Lap.bg

Левски победи Черно море с 2:0 на "Герена" и записа трети пореден успех в efbet Лига.

"Сините" спечелиха в изключително нервен мач, опорочен от грубостта на гостите. Черно море завърши двубоя с 10 души, след като почти целият тим на "моряците" получи жълти картони.

Вратарят на Левски Николай Михайлов пък получи тежка контузия и беше откаран в болница с линейка след много грубо влизане на Сердюк в началото на второто полувреме.

За действието си нападателят на Черно море получи втори жълт картон и беше изгонен.

С човек повече Левски стигна до гол в 73-тата минута, когато Илиян Стефанов центрира прострелно отляво, топката се удари в коляното на бранителя Даниел Димов и влезе във вратата - автогол и 1:0.

Резервата Марин Петков отбеляза красив гол в края малко след влизането си в игра и оформи крайния резултат.

Така "сините" вече са само на 3 т. зад днешния си съперник и се доближават до третото място в първенството.

Лошата новина за Станимир Стоилов е, че може да загуби титулярния си вратар за предстоящите дербита срещу Лудогорец за Купата на България и срещу ЦСКА в шампионата.