Отново трагичен Лудогорец в Лига Европа

Отново трагичен Лудогорец в Лига Европа Снимка: Lap.bg

Лудогорец изигра поредния си трагично слаб мач в групите на Лига Европа и отстъпи с 0:1 на Брага в Разград.

Българският шампион допусна гол още в началото и впоследствие направи твърде малко, за да постави португалците под каквото и да е напрежение.

Домакините стартираха лениво и още в 5-ата минута Брага удари греда, а две минути по-късно поведе чрез Рикардо Орта, който засече центриране по земя.

В 10-ата минута гол на Са не беше зачетен заради засада, но после играта на "орлите" в нападение ставаше все по-безидейна и гостите спокойно опазиха преднината си до края.

В една ситуация в 80-ата минута Лудогорец претендираше за дузпа за игра с ръка, но ВАР не обърна внимание на положението.

Така разградчани навъртяха 13 мача без победа в групите на турнира и на практика почти приключиха с надеждите за продължаване към елиминациите - макар че от групата остават още 3 двубоя.

Реалната цел на Лудогорец оттук нататък е да се пребори за третото място и да продължи в Лигата на конференциите.

В класирането води Цървена звезда със 7 т. пред Брага с 6, Мидтиланд с 2 и Лудогорец с 1.