Слаб Лудогорец се изложи на старта на Лига Европа

Слаб Лудогорец се изложи на старта на Лига Европа Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец загуби с 0:2 от Славия Прага у дома в първи мач от основната фаза на Лига Европа.

Българският шампион се представи разочароващо и отстъпи без особена съпротива на чешкия си съперник.

Без българи в титулярния си състав, Лудогорец имаше преимущество в първите около 20 минути.

Кайо Видал обаче изпусна единственото по-сериозно положение за домакините.

В 37-ата минута Славия откри резултата, след като отбраната в зелено се провали и показа пълна липса на синхрон.

Трима защитници оставиха Хори да отиграе една топка, а после никой не попречи на Мачей Юрашек да си я нагласи и да стреля под гредата за 1:0.

През втората част Лудогорец не показа, че притежава футболни аргументи, за да обърне развоя.

В 65-ата минута Хитил отбеляза втори гол за чехите след един ъглов удар.

До края Славия беше отборът, който изглеждаше по-близо до ново попадение, докато "орлите" нямаха какво повече да предложат.

Следващият мач на Лудогорец в турнира е гостуване на Виктория Пилзен на 3 октомври.