Разгром за Лудогорец при подновяването на шампионата

Спас Делев бе посрещнат с аплодисменти от домакинските фенове на Арда при завръщането си на арената в Кърджали Снимка: Lap.bg

Лудогорец разгроми Арда с 4:0 при подновяването на българското първенство, като шампионите си свършиха работата още през първото полувреме.

Лидерът е класирането вкара и четирите гола за около половин час, след което двубоят се доиграваше.

В осмата минута Пиерос Сотириу засече точно центриране на Шакил Пинас и с глава даде аванс на гостите, а четири по-късно Каули се възползва от грешка в защитата на Арда и вкара за 2:0.

Алекс Сантана направи резултата класически в 23-тата минута, а в 39-ата Кафумана Шоу оформи крайния резултат, засичайки центриране на Кирил Десподов от корнер.

С победата Лудогорец има вече 45 точки на първата позиция, вече на пет пред втория ЦСКА, който по-късно днес играе с Локомотив София.