С човек повече Лудогорец мина през драма с дузпи, но прибра нов трофей

С човек повече Лудогорец мина през драма с дузпи, но прибра нов трофей Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец спечели за седми път Суперкупата на България, след като достигна до драматичен успех с дузпи над ЦСКА 1948.

Редовното време на стадион "Ивайло" във Велико Търново завърши 1:1, а шампионите не успяха да се възползват от това, че цяло второ полувреме играха с човек повече.

При дузпите обаче те надделяха с 5:3 и отново взеха финала срещу ЦСКА 1948 - съперника, който победиха и в миналото издание на Суперкупата.

Днес Лудогорец стигна до ранен гол и поведе в 10-ата минута. Тогава Оливие Вердон вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кайо Видал.

Преди почивката Ивайло Чочев удари греда за "армейците", а в началото на втората част отборът остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Джонатан.

Лудогорец обаче не успя да използва численото си предимство и даже допусна изравнителен гол в 62-рата минута.

Тогава Неделко Пишчевич се разписа след ъглов удар и отклонена от Чочев топка.

До края на редовното време разградчани пропуснаха да вземат победата, а Якур Пьотровски нацели гредата.

Според регламента на турнира, продължения нямаше и се премина директно към дузпи.

В тях първите три изпълнения бяха точни, а после се стигна до първия пропуск - Серджио Падт спаси удара на Бирсент Карагарен.

Веднага след това обаче Наумов хвана дузпата на Пьотровски.

После Реян Даскалов удари греда и даде възможност на Вердон да нанесе решаващия изстрел, донесъл трофея на Лудогорец.