Супер гол охлади еуфорията в ЦСКА след победата в дербито

Супер гол охлади еуфорията в ЦСКА след победата в дербито Снимка: start-photo.bg

Изключителен гол на Иван Тасев донесе изненадваща победа на Пирин Благоевград с 2:1 като гост на ЦСКА в предпоследния кръг от редовния сезон по-малко от седмица след победата с 2:0 във Вечното дерби с Левски.

Победата бе историческа  за "орлетата", които досега не бяха побеждавали този съперник като гост. Успехът е и първи за Пирин над ЦСКА от 30 години.

През първото полувреме двата отбора си размениха по едно попадение след изпълнения на корнер.

Гостите откриха резултата в 14-ата минута чрез Виталис Ягодинскис, а 12 по-късно Фернандо Каранга възстанови равенството.

Малко по-късно Асприля бе близо до нов гол, но след като бе изведен сам срещу вратаря стреля в напречната греда.

Голът на победата на Тасев падна 10 минути преди края на редовното време. 21-годишното крило на "орлетата" изстреля страхотен снаряд от дъгата пред наказателното поле, който остави безпомощен Бусато, забивайки се в горния му десен ъгъл.

В заключителните секунди стражът на гостите Ковальов се превърна в герой, отразявайки мощен удар на Линдсет от няколко метра.

ЦСКА остава втори с 60 точки, с девет зад Лудогорец, като е и с мач повече от шампионите.

С победата Пирин събра 29 точки на 13-ата позиция.