Тъжната серия на националния отбор продължи и във Финландия

Тъжната серия на националния отбор продължи и във Финландия Снимка: Lap.bg

Българският национален отбор записа пореден разочароващ резултат - загуба с 0:2 от Финландия в Лигата на нациите.

Подобно и на баража срещу Унгария преди няколко дни, българските футболисти имаха нелоши периоди в мача, но допуснаха елементарни голове през втората част и довършиха безславно срещата.

Така България се оказва на последно място в своята група 4 от дивизия Б на турнира след половината изиграни мачове.

Селекционерът Георги Дерменджиев беше направил доста рокади в титулярния състав спрямо срещата срещу унгарците в търсене на освежаване на отбора.

През първото полувреме вратарят Мартин Луков направи две добри спасявания и запази нулевото равенство, а нашите се отчетоха с един удар на Десподов в очертанията на вратата и още няколко атаки, макар и без чисто положение.

Втората част започна добре за България и в 47-ата минута Тойвио можеше да си отбележи автогол, но вратарят спаси.

В 52-ата минута Финландия откри резултата след много лошо подреждане на нашата защита и неуспешен опит за удар на Пуки - топката попадна в Тейлър, който отблизо нямаше как да сгреши за 1:0.

До края "трикольорите" играха изключително слабо и допуснаха обиден втори гол след подаване от тъч.

Той падна в 67-ата минута, когато тъкмо влезлият Йенсен се разходи покрай няколко съперници и стреля в обсега на Луков, който обаче не успя да отбие встрани - 2:0.

Така България има само 1 т. на последното място в групата.

Уелс води със 7, след като по-рано днес завърши 0:0 като гост на Ейре. Финландия е втора с 6 т., а ирландците са с 2.