ЦСКА изпусна Левски в края в ново скучно дерби между "сини" и "червени"

ЦСКА изпусна Левски в края в ново скучно дерби между "сини" и "червени" Снимка: Lap.bg

ЦСКА и Левски завършиха 0:0 в дербито помежду си от плейофната шестица на efbet Лига.

За втори пореден път "сини" и "червени" не успяха да си вкарат голове и сътвориха твърде малко смислени неща за 90 минути.

Така дебютът на Алън Пардю начело на ЦСКА няма да се запомни с нищо хубаво, а Левски затвърждава негативната тенденция и няма победа над вечния съперник вече в 10 поредни мача.

На хлъзгавия терен на "Васил Левски" по-голямата част от срещата протече равностойно и при голяма битка в центъра.

След почивката ЦСКА стигна до няколко добри шанса и първо Николай Михайлов спаси удар на Греъм Кери.

После Кери стреля опасно от фал, а в 84-тата минута Маурисио Гарсес пропусна златен шанс от чиста позиция с удар над вратата.

В третата минута на добавеното време опасен изстрел с глава на Джеферсон също не намери очертанията и срещата приключи.

ЦСКА остава на второто място с 52 т., на цели 12 зад Лудогорец и на 6 пред третия Ботев Пловдив.

Лудогорец най-вероятно ще стане шампион за 11-ти пореден път още днес.

Левски пък е пети с 42 т. и пропусна да се доближи до по-челните места.