ЦСКА с обрат срещу 10 от 48

ЦСКА с обрат срещу 10 от 48 Снимка: start-photo.bg

ЦСКА взе дербито с ЦСКА 1948 след 2:1 в Бистрица. Успехът за "червените" дойде след пълен обрат и два гола от резервната скамейка.

48 откри резултата в 11-ата минута с гол на Евгени Сердюк с глава.

В края на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като Пишчевич бе изгонен с втори жълт картон.

През втората част две резерви осигуриха обрата за гостите.

Данило Аасприля изравни за 1:1 в 66-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Линдсет.

В добавеното време отново Линдсет асистира, а завършващото докосване този път бе на друг норвежец - Скаршем, който с дебютното си попадение донесе успеха с 2:1.

С победата ЦСКА събра 51 точки на третата позиция след 24 изиграни мача. С толкова са и Черно море, и Лудогорец, но "моряците" са с мач по-малко, а шампионите - с цели два.