ЦСКА се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата

ЦСКА се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след победа с 2:1 над Септември. "Армейците" се водеха гости в столичното дерби, но мачът се игра на техния стадион "Българска армия".

След нулево първо полувреме ЦСКА реши мача след почивката. В 55-ата минута "червените" се възползваха от груба грешка на Асен Георгиев, който прати топката право в краката на Гарсес, а бразилецът отбеляза с изстрел от десетина метра.

След час игра Шопов отбеляза ефектно попадение след удар с левия крак, възползвайки се от подаване на Де Нойер, но то бе отменено поради засада на нидерландеца.

В 68-ата минута ЦСКА организира атака отляво. Георгиев пробва да спре центрирането с шпагат, но игра с ръка и реферът Никола Попов отсъди дузпа, а Назон я реализира за 2:0.

Натискът на символичните домакини към края на двубоя даде резултат и в 83-тата минута те върнаха един гол. Това стори неубедителният преди това Георгиев, който реализира с глава след центриране от корнер.