ЦСКА започна 2022-ра с грешна стъпка срещу столичното Локо

ЦСКА започна 2022-ра с грешна стъпка срещу столичното Локо Снимка: Lap.bg

ЦСКА направи грешна стъпка още в първия кръг от пролетния дял на шампионата. "Армейците" стигнаха до само 1:1 срещу борещия се за оцеляване Локомотив София и така загуби две точки в преследването на първото място.

Симеон Славчев откри резултата в 15-ата минута след прекрасен извеждащ пас и техничен прехвърлящ удар, който остави Бусато без шансове да реагира, въпреки че стражът на ЦСКА излезе, за да посрещне Славчев на границата на наказателното си поле.

Пет по-късно Георги Йомов изравни с гол-близнак. Десетката на ЦСКА овладя топката на границата на наказателното поле и с хубав удар прехвърли Любенов, който неразчетено бе напуснал гол линията си.

Локомотив създаде по-добрите възможности до края на мача, като отново Славчев имаше шанс да донесе победата на домакините, но негов удар с глава отблизо бе отразен от Бусато, след което топката рикошира в страничната греда и се върна в обятията на вратаря.

В последните минути Локомотив доигра двубоя в намален състав, след като в 86-ата Рапозо Селсо получи втори жълт картон.

В добавеното време Бисмарк Чарлс пък пропусна най-добрия шанс за "червените" да откраднат трите точки. След разбъркване в наказателното поле на домакините появилият се от пейката ганаец се озова сам срещу вратаря, но "изплю" топката, вместо да разстреля Любенов.

След равенството ЦСКА е вече на четири точки от лидера Лудогорец, а точката ще бъде изключително важна за Локомотив в борбата за оцеляване. Столичните "железничари" имат вече актив от 19 точки на 11-ата позиция, колкото има 12-ият Ботев Враца и десетият ЦСКА 1948.