Убедителен Лудогорец си свърши работата срещу ирландския шампион

Убедителен Лудогорец си свърши работата срещу ирландския шампион Снимка: Lap.bg

Лудогорец постигна убедителна победа с 3:0 у дома над Шамрок Роувърс в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българският шампион показа по-високата си класа от първенеца на Ирландия и си осигури победата с два бързи гола в рамките на 10 минути през първата част.

Таранът Пиерос Сотириу откри в 25-ата минута с глава след центриране на Доминик Янков, а в 35-ата отново кипърецът удвои с добавка от няколко метра.

До почивката ново попадение на нападателя не беше зачетено заради засада, а после той удари и гредата. Удар на Каули пък беше спасен от вратаря.

Второто полувреме беше доста по-трудно за домакините и Шамрок успя да наложи натиск, но не и да върне поне едно от попаденията.

Така Лудогорец запази суха мрежата си в пети пореден двубой.

Дълбоко в добавеното време пък Игор Тиаго донесе третия гол, след като шут на Спас Делев отблизо беше спасен, а бразилецът си пое топката и не сбърка от чиста позиция.

На разградчани предстои реванш срещу Шамрок след седмица, но те вече гледат към следващия кръг на Шампионската лига.

Там техен съперник най-ще бъде Динамо Загреб или македонският Шкупи.