Убедителен ЦСКА се поправи на свой терен и продължава напред в Европа

Убедителен ЦСКА се поправи на свой терен и продължава напред в Европа Снимка: Lap.bg

ЦСКА отстрани Македония Гьорче Петров след разгром с 4:0 у дома и се класира за третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

На свой терен "армейците" показаха, че са много по-класни от македонския си съперник и взеха своето след нулевото равенство в гостуването миналата седмица.

В началото личеше известна скованост в редиците на ЦСКА, но в 31-вата минута Юрген Матей откри резултата от воле след разиграване при ъглов удар.

Това успокои домакините, а след час игра Георги Йомов беше изведен зад защитата и покачи на 2:0, за да гарантира успеха на българския тим.

В 78-ата минута Лазар Туфегджич направи резултата класически, като попадението  отново дойде след корнер.

Маурисио Гарсес стреля с глава, а Туфегджич добави отблизо на празна врата за 3:0.

До края остана време и за дебютния гол на Дюкенс Назон с червената фланелка.

Така на ЦСКА остава да разбере кой ще е следващият съперник в турнира - Мура или Сейнт Патрик.