В БСП може да отменят „отчетно-изборния цикъл", по традиция провеждан с единствената умисъл за потулване на загуби и оставки. Няма защо да се хабят този път. Анализът става излишен - заради една победа, другари, и то большая.
Каварна ви отсрами всичките.
Така се прави - като новата кметица Нина Ставрева. Жената действа радикално с меката сила. Който бил на рок концерти - бил. Който си е мечтал някога да отиде - нека си мечтае. А слънцето на 1 юли няма да изгрее за инсталирания от българските подривни елементи July Morning, а за любимата Матушка Рус.
Вместо големи имена от тежкия музикален спектър - и чужди, и наши, Каварна става трибуна на фолклорни и драм състави от руския Подолск, индустриализиран град на 13 км от Околовръстното на Москва.
А „музикалното разнообразие" на Ставрева излиза някак много еднообразно, да не кажем шаблонно.
През лятото Каварна ще бъде трибуна на руския фолклор. Очаквайте казашки шапки, катюши и калинки, казачоци, изобщо всякакви хороводи и пляски.
Никакви китари, защото така е рекла прогресивната кметица.
Добре, че бившата учителка прояви скромност и не се хвърли на голяма стръв - Кобзон и Киркоров. Но има време.
Кметицата руши рок-модела на Каварна, изграждан тухла по тухла, макар че предизборно обещаваше да го запази. Уви, не се получи точно така.
Тя твърди, че е заради съгражданите й - писнало им, нали разбирате, от упадъчна музика.
Обаче концертите никога не са били насочени единствено и само за каварненската публика. Доста фенове пътуваха до отдалечената морска локация специално заради тях.
Ставрева намеква, че рокът е като сезонното бране на ягоди - няколко дни пари, после цялата година мъка. За сметка на това "Дните на руската култура" не са сезонни и явно са добре финансирани.
Изобщо дилемата рок срещу казачок не би трябвало да съществува.
Ако Каварна иска да е печеливша община, трябва да предлага и рок, и метъл, и казачок, и още, и още. Всичко друго е кметски социализъм.