Мечтано начало за "Скуадрата" с класика насред Рим

Мечтано начало за "Скуадрата" с класика насред Рим Снимка: Getty Images

Италия постигна категорична победа с 3:0 над Турция в мача на откриването на Европейското първенство.

На "Олимпико" в Рим селекцията на Роберто Манчини изигра убедителен мач и направи сериозна заявка за добро представяне на еврофиналите.

"Адзурите" доминираха през цялата среща и напълно надиграха съперника, макар че през първата част не успяха да отбележат.

Преди почивката Италия направи няколко пропуска, а имаше и основателни претенции за дузпа за игра с ръка в самия край на частта.

През второто полувреме натискът на един от домакините на Евро 2020 стана още по-силен и в 53-тата минута Мерт Демирал си отбеляза автогол след остро центриране отдясно.

В 66-ата минута Чиро Имобиле покачи на 2:0 с добавка след спасен удар на Спинацола.

11 минути преди края вратарят на Турция Чакър сгреши при изнасянето на топката и при моментални контрадействия Лоренцо Инсинье стреля точно по диагонала за 3:0.

Така "Скуадра адзура" оглави група А на първенството, където са още отборите на Уелс и Швейцария.