Бой над Италия изпрати Англия на Евро 2024

Бой над Италия изпрати Англия на Евро 2024 Снимка: Getty Images

Англия се класира за Европейското първенство през 2024 г. след победа с 3:1 над Италия на "Уембли".

Тимът на Гарет Саутгейт постигна втора победа над "адзурите" в тези квалификации и се утвърди на върха в групата, докато Италия ще трепери за класирането си и ще се бори с Украйна за второто място.

В началото домакините уверено контролираха топката, но Италия поведе при първата си опасна атака.

В 15-ата минута Джовани Ди Лоренцо центрира отдясно, Берарди не успя да нанесе удар, но от чиста позиция Джанлука Скамака засече във вратата за 1:0.

"Скуадрата" не задържа дълго преднината си, тъй като в 28-ата минута Джуд Белингам се откъсна зад защитата, а Ди Лоренцо го спъна за дузпа.

Хари Кейн изпълни безапелационно от бялата точка и резултатът стана 1:1.

В 57-ата минута обратът стана пълен след контраатака, при която Маркъс Рашфорд проби и си осигури позиция за стрелба, за да порази далечния ъгъл за 2:1.

20 минути по-късно Хари Кейн открадна една топка и с образцов гол за централен нападател разпечата за трети път Джанлуиджи Донарума.

В таблицата Англия е начело с 16 т. пред Украйна с 13 и Италия с 10.

Украинците обаче са с мач повече, докато на Италия и Англия им остават по две срещи до края на квалификационния цикъл.