Англия показа защо е фаворит на Евро 2024, Германия пак разочарова

Англия показа защо е фаворит на Евро 2024, Германия пак разочарова Снимка: Getty Images

Англия показа защо е смятан за един от големите фаворити за титлата на Евро 2024. "Трите лъва" минаха безпроблемно през Босна и Херцеговина с 3:0 в контрола, играна на "Сейнт Джеймсис Парк".

След нулево равенство преди почивката Коул Палмър откри резултата от дузпа в 60-ата минута с първия си гол за националния отбор.

Трент Александър-Арнолд и Хари Кейн оформиха крайното 3:0 в последните пет минути от редовното време.

Това е предпоследна проверка за англичаните преди началото на Европейското първенство. В петък "трите лъва" посрещат Исландия на "Уембли", преди да заминат за Германия.

Откриващият мач за тима на Гарет Саутгейт на Евро 2024 е срещу Сърбия на 16 юни.

Междувременно домакинът Германия отново не убеди с представянето си. Само 10 дни преди началото на домашното Евро 2024 Бундестима направи 0:0 с Украйна в Нюрнберг.

Украинците дори можеха да победят далеч по-именития си съперник, но гол на Артьом Довбик в края бе отменен.

Това е стъпка назад за тима на Нагелсман след победите над Франция и Нидерландия в последните две контроли.

Последната проверка за Германия преди началото на Европейското е срещу Гърция на "Борусия Парк", а на 14-и Бундестима открива Евро 2024 с мач срещу Шотландия.