Ливърпул с пета поредна победа в Премиършип

Хендерсън бе героят за мърсисайдци в Уелс.

Ливърпул продължава мисията си Топ 4, която преди няколко месеца изглеждаше невъзможна.

С гол на Джордан Хендерсън през второто полувреме "червените" си тръгнаха с успех с 1:0 като гости на Суонзи и отново са само на три точки зад четвъртия Манчестър Юнайтед.

Победата бе пета поредна за мърсисайдци в Премиършип, които не са губили от средата на декември миналата година, когато бяха надиграни с 0:3 именно от Юнайтед на "Олд Трафорд".

Ливърпул взе своето в Уелс в средата на второто полувреме. В 68-та минута обаче Джордан Хендерсън получи пас на скорост, Жорди Амат направи шпагат в опит да изчисти топката, която обаче рикошира в крака на халфа на гостите и прехвърли Фабиански за крайното 0:1.

Сега за Ливърпул предстои дерби с Юнайтед на "Анфийлд", което ще е от огромно значение кой ще играе в Шампионската лига наесен.