Бербатов с гол, Монако на полуфинал

Бербатов откри резултата за Монако още в деветата минута на мача срещу Гингам

Димитър Бербатов вкара първия си гол за 2015 година, а неговият Монако се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Лигата във Франция след 2:0 срещу Гингам. Българинът откри с глава в деветата минута и игра до 73-ата минута, когато беше сменен. За Бербатов това беше първи мач като титуляр от началото на годината, тъй като доскоро се възстановяваше от контузия.

Второто попадение беше дело на Антони Мартиал в 94-ата минута, който вкара за 2:0.

Бербатов имаше шанс да вкара още в третата минута, но топката остана зад него след грешка на защитата на Гингам, а малко преди почивката имаше още едно положение за Монако, но българинът не стигна до топката за добавка след избиване на вратаря на гостите.

През второто полувреме Бербатов отново беше най-активният в атаката на Монако. Той имаше два шанса в 66 и 69 минути - първо излезе сам срещу вратаря, но стреля в него, а след това успя да финтира един защитник в наказателното поле, но загуби равновесие и падна, след което получи жълт картон за симулация.

4 минути по-късно на мястото му влезе Мартиал, който се разписа в края на мача.