Челси отстрани Лестър с обрат, Арсенал наказа новия тим на Бендтнер

Челси продължава уверено напред, въпреки фрапантните грешки в защита. Снимка: getty
Челси продължава уверено напред, въпреки фрапантните грешки в защита.
 Джака откри резултата, а Лукас Перес добави още два. Крайното 4:0 оформи Чембърлейн. Снимка: getty
Ливърпул също се класира за четвъртия кръг на Купата на Лигата, след като победи с 3:0 Дарби Каунти като гост. Рагнар Клаван, Филипе Коутиньо и Дивок Ориги пратиха „червените“ закономерно напред. Снимка: getty

Шампионът Лестър прие Челси на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" в най-непредсказуемия двубой от третия кръг на Купата на Лигата, но пропиля 2 гола преднина, допускайки загуба 2:4. Оказаки вкара за „лисиците“, а Кейхил, Азпиликуета и на два пъти Фабрегас осигуриха победата за лондончани.

Въпреки че Антонио Конте и Клаудио Раниери бяха направили доста промени в стартовите си единадесеторки, мачът бе на високо ниво и много интригуващ.

На високи обороти почнаха и двата тима, а още в самото начало Педро бе изведен от Давид Луис зад отбраната и прати топката в мрежата зад Цийлер, но се оказа, че е бил в положение на засада.

В следващите минути имаше по едно спорно положение и пред двете врати, но съдията не посочи бялата точка. Защитата на Челси обаче отново демонстрира детинска грешка в 17-ата минута, както направи срещу Ливърпул за първенството. Муса центрира отдясно, но Кейхил не успя да пресече, а Алонсо някак върна с гърди топката към Оказаки. Бегович също се чудеше какво да прави в цялата тази суматоха, която настана, и японецът вкара с глава от малък ъгъл за 1:0.

В 34-ата минута пък кошмарното представяне на бранителите на Конте продължи и след нова серия от грешки отново Оказаки се оказа най-съобразителен и удвои за „лисиците“.

В самия край на полувремето обаче гостите върнаха един гол чрез Гари Кейхил, който засече на далечната греда, стреляйки към опразнения ъгъл.

Веднага след почивката лондончани изравниха благодарение на прекрасен гол на Сезар Азпиликуета, който намери от въздуха една изчистена топка, за да върне своите в срещата.

Това даде импулс на Челси, които почнаха да притискат противника, но брилянтни намеси на Цийлер спираха футболистите на Конте да постигнат пълен обрат. До 75-ата минута обаче везните се наклониха в полза на „лисиците“, а този път герой беше Бегович, който реагира отлично на опита на Муса да го прехвърли, сапсявайки в корнер.

След изпънението на ъгловия удар Кинг някак успя да изпусне от много изходна позиция и равенството се запази.

Двубоят изглеждаше много равностоен, но голямата разлика стана точно в самия край, когато Лестър остана с човек по-малко, след като Марчин Василевски получи директен червен картон за удар в лицето на Коща.

При 2:2 завърши редовното време, което означаваше продължения. След подновяването на играта Челси бързо омаломощи съперника си с два експресни гола.

В 92-ата минута Фабрегас направи обрата пълен след много хубава атака, при която Азар спря с пета топката за своя съотборник, който стреля в ъгъла за 2:3. Две минути след това Дринкуотър не се намеси добре при нов пробив на Азар и свали топката с глава към Фабрегас, който вкара втория си гол.

Това означаваше, че доиграването на мача е само формалност.

В друг изпълнен с голове мач Арсенал разпиля Нотингам Форест, чието ново попълнение е бившият нападател на „артилеристите“ Никлас Бендтнер. Новите в отбора на Внгер се представиха отлично. Джака откри резултата, а Лукас Перес добави още два. Крайното 4:0 оформи Чембърлейн.