Лукаку влезе в ролята на Солскяер, четвърта поредна победа за Юнайтед

Лукаку отбелязва първия гол в мача секунди след влизането си в игра. Във втори пореден мач той се разписва като резерва и с това напомни на своя треньор Оле Гунар Солскяер - който често решаваше мачове от скамейката с екипа на Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед продължава с перфектен актив при новия мениджър Оле Гунар Солскяер и постигна четвърта поредна победа във Висшата лига.

"Червените дяволи" спечелиха с 2:0 гостуването на Нюкасъл с решителния принос на влезлия като резерва Ромелу Лукаку.

През първата част домакините успяха да спрат Юнайтед, а вратарят Мартин Дубравка се отличи с добри намеси. Футболистите на Рафа Бенитес удържаха до 64-ата минута, когато Дубравка сгреши и изпусна топката при едно центриране от пряк свободен удар, а влезлият секунди преди това Лукаку беше на точното място и направи добавка за 1:0.

В 80-ата минута гостите решиха всичко с втори гол при контраатака, в която Лукаку и Рашфорд комбинираха много добре, после нападението мина и през Алексис Санчес, а Рашфорд го завърши за 2:0.

Юнайтед остава на шесто място в класирането, но победата доближава тима само на 6 т. от четвъртия Челси и на 3 от петия Арсенал.