Ювентус дръпна с 11 точки

Погба вкара още един много важен гол за Ювентус.

Ювентус се доближава все повече до титлата в Серия А. "Бианконерите" дръпнаха с 11 точки пред втория Рома, след като победиха 1:0 Сасуоло в мач от 26-ия кръг. "Старата госпожа" доста се измъчи, но стигна до успеха в края на срещата.

Само преди няколко дни Ювентус загуби у дома от Фиорентина за Купата на Италия и треньора Масимилиано Алегри заложи на титулярите. Отсъстваха Буфон и Пирло, които са с контузии.

Сасуоло успя по-рано през сезона да направи равен срещу Ювентус у дома. И този път също затрудни много "бианконерите". "Старата госпожа" имаше превъзходство и положения, но направи някои пропуски.

Чак в 83-ата минута Пол Погба донесе победата. Французинът се разписа с хубав удар от разстояние. Преди това Погба получи жълт картон и ще пропусне следващия мач в първенството. Но за него Юве вече има 11 точки аванс.

В друг мач от кръга игран днес Лацио разгроми 4:0 Фиорентина в битката за третото място в Серия А. "Орлите" вече имат 46 точки, колкото и Наполи и делят третата позиция в таблицата. Те са само на 4 точки от втория Рома. Фиорентина остана с 42 точки на пето място.

Лукас Билия откри за Лацио в началото. Резултатът се запази до 65-ата минута, когато Кандрева увеличи от дузпа. В края Мирослав Клозе вкара два гола за крайното 4:0.