Измъчен успех доближи Милан до Интер и до зона Европа

С първия си гол за Милан Матиас Фернандес донесе ценния домакински успех Снимка: Getty Images
С първия си гол за Милан Матиас Фернандес донесе ценния домакински успех

Милан стигна до труден успех с 1:0 срещу Дженоа на "Сан Сиро" в Серия А и се доближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Единствения гол за победата вкара Матиас Фернандес в 33-ата минута след техничен пас на Лападула, който позволи на чилиеца да копне топката над вратаря Ламана. Фернандес изигра първия си мач като титуляр за Милан и това беше дебютен негов гол за "росонерите".

Милан доминираше в двубоя, но не успя да го затвори рано с втори гол, макар че имаше достатъчно възможности за това. През второто полувреме Фернандес можеше да се разпише повторно, впоследствие пропуск направи и Лукас Окампос.

Благодарение на победата Милан остана в битката за зона Европа, като събра 53 точки и измести Аталанта от шестото място. "Росонерите" се доближиха и до градския съперник Интер, който по-рано днес стигна само до 2:2 срещу Торино и е на петата позиция с 55 т.