Юве рухна в Генуа въпреки два гола след 90-ата минута

Дуван Сапата тъкмо е вкарал първия гол във вратата на Ювентус Снимка: Getty Images
Дуван Сапата тъкмо е вкарал първия гол във вратата на Ювентус

Шампионът на Италия Ювентус се издъни в гостуването на Сампдория и загуби с 2:3 срещата от 13-ия кръг на Серия А.

В дъжд от голове през второто полувреме домакините поведоха с 3:0 с попадения на Дуван Сапата в 52-ата минута, Лукас Торейра 20 минути по-късно и Джанмарко Ферари в 79-ата. След 90-ата минута Юве успя да отбележи на два пъти, но това не беше достатъчно дори за точка.

В 91-ата минута Гонсало Игуаин намали от дузпа, а в 94-ата влезлият като резерва Пауло Дибала вкара за крайното 2:3.

Освен Дибала, в титулярния състав на Ювентус липсваха Джанлуиджи Буфон, Алекс Сандро и Андреа Бардзали, а ротациите изиграха своята роля за загубата.

Ювентус остава с 31 т. и вече е на 4 зад лидера в класирането Наполи. "Старата госпожа" може да загуби втората си позиция още тази вечер, тъй като Интер, който е с точка по-малко, приема Аталанта.