Реал покори и световния връх

Вратарят Икер Касияс излезе за мач номер 700 с фланелката на тима.

Испанският Реал Мадрид се наложи с 2:0 над аржентинския Сан Лоренсо и беше коронясан за най-добрия отбор в света, след като спечели купата на световното клубно първенство по футбол.

Трофеят ще бъде добавен към спечелените по-рано през годината титли от турнира за купата на Испания и Шампионската лига. Серхио Рамос даде аванс на Реал Мадрид в 37-та минута, когато засече с глава центриране на Тони Кроос от корнер и остави безпомощен вратаря на шампионите на Южна Америка.

Авансът на испанците беше удвоен от Гарет Бейл в началото на второто полувреме, след като уелсецът стреля не особено силно с левия крак, но топката премина под тялото на Себастиан Торико.

Така Реал спечели за четвърти път купата от световното клубно първенство, както и за първи път при настоящия формат на турнира. Реал Мадрид доминираше на стадиона в Маракеш и съвсем заслужено стигна до успеха, който е 22-и пореден за мадридския гранд.

В тази серия испанският гранд отбеляза общо 81 гола и допусна само десет. Вратарят Икер Касияс, който нямаше много работа в мача, пък излезе за мач номер 700 с фланелката на тима.