Гол от дузпа стигна само за точка на Юве срещу Киево

Съдийските грешки белязаха мача

Ювентус продължава с ужасяващото си представяне в италианската Серия „А”. „Старата госпожа” взе само точка от домакинството на Киево, като това бе и първата точка за тима на Макс Алегри през сезона.

Шампионите в последните четири години в Калчото стигнаха само до 1:1 след гол от дузпа на Пауло Дибала. Още в петата минута „летящите магаренца” бяха открили резултата.

Двубоят бе изпълнен и с множество съдийски грешки.

Първо – Погба най-цинично бе задържан с ръце и повален в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

В ответната атака чист гол на Киево бе отменен поради нарушение на Сезар срещу Бонучи – фаул, който само съдиите успяха да видят.

И накрая – резервата Куадрадо пусна една топка покрай вратаря на гостите, сам потърси контакта и падна за дузпа. Марко Гуида отсъди 11-метров наказателен удар и седем минути преди края на редовното време Пауло Дибала се разписа за 1:1.

Киево и Рома са на върха с по седем точки, а след три изиграни мача, Юве има само една и е 15-и. Тази вечер пък е голямото дерби на Милано, в което Интер приема Милан на „Джузепе Меаца”.