Челси на финал за Купата на Лигата

С гол на Иванович Челси се класира на финала за Купата на Лигата

Челси се класира на финала на турнира за Купата на Лигата в Англия, след като победи с 1:0 Ливърпул в реванша на полуфиналите. Победата на тима на Жозе Моуриньо дойде с гол на Бранислав Иванович, който вкара в 94 минута от продълженията.

Редовното време на „Стамфорд Бридж" завърши 0:0, а в първия мач двата отбора направиха 1:1.

Играчите на Челси имаха претенции за дузпа в 22 минута, след падането на Диего Коща в наказателното поле след контакт с Мартин Шкъртел, но не успяха да убедят съдията.

До края на първото полувреме двата тима си размениха по няколко голови положения, а след почивката мачът се игра на доста по-високи обороти, отново с много атаки и голови положения, но без реален резултат.

В началото на първото продължение Иванович получи топката от центриране на Вилиан при изпълнение на наказателен удар и вкара с глава. След това Ливърпул имаше един шанс за гол чрез Джордан Хендерсън, но той стреля встрани от вратата.

Ливърпул рухна в 117 минута, когато съдията изгони Шкъртел за нарушение срещу Коща и Челси удържа аванса си.