Гол №100 на Агуеро падна от засада и донесе само точка

Моментът при центрирането на Коларов.

Манчестър Сити загуби ценни точки в битката за квота за Шампионската лига, след като допусна равенство 1:1 като гост на застрашения от изпадане тим на Нюкасъл. Сити е на третото място и води с точка на Арсенал, докато Манчестър Юнайтед е на пета позиция с пет пункта пасив, но и с мач по-малко.

Сити отбеляза първия гол в мача в 14-ата минута, когато Серхио Агуеро се възползва от пропуск на съдиите и вкара с глава след центриране на Александър Коларов. Това попадение трябваше да бъде отменено поради очевидната засада на аржентинския нападател при паса, но ситуацията убягна от реферите на срещата и Агуеро регистрира своя гол номер 100 в английското първенство.

Нюкасъл, който влезе в мача с 12 поредни загуби срещу Сити във Висшата лига, изравни в 31-та минута с красиво попадение. Вурнон Анита проби по дясното крило и преодоля защитник на съперниците, след което стреля в далечния ъгъл, а топката рикошира в гредата и влезе във вратата на Джо Харт за крайното 1:1.

Нюкасъл е предпоследен в класирането на Висшата лига с актив от 29 точки. С точка пред "свраките" е регионалният съперник Съндърланд, а още една повече има намиращият се над чертата тим на Норич Сити.