Франция се обнадежди с победа над новата Италия на Манчини

Французите показаха добър футбол пред собствена публика и показаха защо са сред фаворитите на Мондиала Снимка: Getty Images

Франция победи Италия с 3:1 в приятелска среща на "Алианц Ривиера" в Ница и показа качества дни преди началото на Световното първенство в Русия.

Това беше генерална репетиция за "петлите" преди началото на Мондиала, докато италианците, които пропускат първенството, продължават да градят по-различен състав под ръководството на новия селекционер Роберто Манчини.

Юмтити откри за домакините в 8-ата минута с добавка след изстрел на Килиан Мбапе, спасен от Сиригу. После Канте уцели греда, а италианският вратар отрази още един шут на Мбапе.

В 28-ата минута Антоан Гризман покачи на 2:0 от дузпа, но малко по-късно Италия се върна в мача с попадение на Леонардо Бонучи.

През втората част Усман Дембеле вкара най-красивия гол в срещата с фалцов удар за крайното 3:1. Преди това Дембеле се беше отчел с шут в гредата.