Тотнъм взе ненормален мач срещу Вила в 94-ата минута

Хюн-Мин Сон стана герой за Тотнъм с два гола Снимка: Getty Images
Хюн-Мин Сон стана герой за Тотнъм с два гола

Тотнъм спечели с 3:2 гостуването на Астън Вила в луд мач от Висшата лига.

През първото полувреме се прояви бранителят на "шпорите" Тоби Алдервейрелд с по един гол в своята и в чуждата врата.

В 9-ата минута той засече центриране отдясно и си отбеляза автогол - 1:0 за Вила. После обаче белгиецът по невероятен начин се разписа след удар от движение, обръщайки се по посока на вратата, и изравни за 1:1.

В самия край на полувремето ВАР се намеси уместно и отсъди дузпа за Тотнъм. Пепе Рейна спаси удара на Хюн-Мин Сон, но кореецът стигна първи до топката и направи добавка за 2:1.

През втората част Бьорн Енгелс се разписа за 2:2 с глава след неуверено излизане на Уго Лорис, а Рейна спасяваше точката за домакините до последните секунди с намесите си.

В 94-ата минута обаче, при грешка на Енгелс Хюн-Мин Сон се откъсна сам срещу Рейна и не пропусна за крайното 3:2.

В класирането Спърс вече заемат петата позиция с 40 т. и са само на точка от четвъртия Челси.

Астън Вила пък остава едва на точка над зоната на изпадащите и е на 17-о място.