Нов провал на ВАР в Англия (видео)

Гол на Арсенал бе отменен заради странно решение на ВАР и съдиите Снимка: Getty Images
Гол на Арсенал бе отменен заради странно решение на ВАР и съдиите

Арсенал пропиля два гола аванс при равенството 2:2 с Кристъл Палас, но в края гол на „артилеристите“ бе спорно отменен заради намеса на ВАР.

Тимът на Унай Емери водеше с 2:0 след само девет минути игра след голове на Сократис Папастатопулос и Давид Луис.

Точно изпълнена дузпа от Лука Миливойевич върна гостите в мача преди почивката. Интересното е, че в реално време реферът Мартин Аткинсън даде жълт картон на Вилфред Заха за симулация, но с помощта на ВАР решението бе променено на дузпа.

Джордан Аю изравни в началото на втората част и когато изглеждаше, че Палас ще вземе точка от „Емиратс“, Сократис вкара за 3:2. Голът обаче бе отменен.

Главният съдия Аткинсън отсъди нарушение на Чеймбърс срещу Гари Кейхил, доверявайки се на това, което му казаха колегите му от тъмната стаичка.

Така, „орлите“ наистина си тръгнаха с точка, благодарение на която са само на една зад Арсенал, който е пети с 16.

Друг интересен акцент в двубоя дойде в 60-ата минута. Резултатът вече бе 2:2, а капитанът Гранит Джака бе изпратен с освирквания и подигравателни звуци от феновете, докато напускаше терена, за да освободи място на младия Бакайо Сако.