Иран ликува след ужасен мач и победен автогол

Бухадуз си забива автогола, който реши мача Снимка: Getty Images
Бухадуз си забива автогола, който реши мача

Иран победи драматично Мароко с 1:0 в първи мач от група "Б" на Световното първенство.

Единственият гол падна в 95-ата минута, когато влезлият като резерва Азис Бухадуз плонжира и с глава заби топката в собствената си врата, с което причини загубата на Мароко.

Иначе двата тима изиграха грозен мач, в който нямаше почти никакви интересни ситуации. Мароканците бяха смятани за фаворит и започнаха по-активно, но стихийният им натиск не доведе до нищо опасно, освен едно меле в наказателното поле в 19-ата минута.

В края на полувремето Иран направи опасна контраатака и Азмун остана сам срещу вратаря Мунир, който обаче спаси неговия удар, както и последвалата добавка.

През второто полувреме темпото съвсем спадна и към края двата тима предимно лежаха по терена. Зийех от Мароко се отчете с добър удар от въздуха, но Бейранванд го отрази.

Срещата вървеше към заслужено нулево равенство, докато не се стигна до решителната ситуация в 95-ата минута с центриране отляво и автогола на Бухадуз.