Белгия отново не прости на Англия и заслужи бронзовите медали

Белгия беше по-добрият отбор през цялото време и логично победи Англия за втори път на това първенство Снимка: Getty Images

Белгия победи Англия с 2:0 в мача за третото място на Мондиал 2018 и заслужи бронзовите медали на шампионата.

"Червените дяволи" поведоха в самото начало чрез Тома Мюние и не изпуснаха преднината си до края, когато капитанът Еден Азар реши всичко в мача. Белгийците победиха Англия и в груповата фаза (1:0), но тогава и двата тима бяха излезли с резервите.

Сега селекционерът на "трите лъва" Гарет Саутгейт беше прибегнал до няколко промени в титулярите, най-вече в халфовата линия, докато Роберто Мартинес изненада само с включването на Юри Тилеманс.

Още в 4-ата минута Белгия направи една от типичните си комбинации в нападение, Насер Шадли центрира, а Тома Мюние изпревари Дани Роуз и засече във вратата на Пикфорд за 1:0. В 12-ата минута вратарят на Англия спаси удар на Де Бройне, а до края на полувремето Белгия изглеждаше по-опасният отбор.

След почивката "трите лъва" опитаха да върнат гола и бяха близо до това в няколко случая.

Най-чистото им положение беше в 70-ата минута, когато Компани увисна, Ерик Дайър остана сам срещу Куртоа и копна топката над него, но Тоби Алдервейрелд се хвърли и изби от голлинията.

В 82-ата минута поредната опасна контраатака на Белгия завърши с втори гол. Де Бройне изведе Азар, който стреля в близкия ъгъл на Пикфорд за 2:0.

Така Белгия записа най-доброто си класиране на световни финали, докато Англия трябва да се задоволи с четвъртото място, което за последно беше постигала през 1990 г.