ПСЖ се приближи на точка от първия Ница

Кавани вкара и двата гола за победата на парижани.

Пари Сен Жермен се поздрави с важна победа с 2:1 като гост на Лион, която приближи столичани само на точка от лидера Ница.

Това бе четвърти пореден успех на шампионите, който бе постигнат благодарение на два гола на Единсон Кавани.

В 28-та минута защитник на Лион извърши нарушение срещу Тиаго Мота в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Кавани се нае с изпълнението на наказателния удар и не сгреши за 0:1.

В началото на второто полувреме обаче Лион успя да се върне в мача. Рафаел да Силва проби отдясно и отправи удар, който се отби от гредата, а при добавката Валбуена бе точен за 1:1.

Развръзката настъпи десетина минути преди края, когато след центиране отдясно, Кавани с глава насочи кълбото в мрежата за крайното 1:2.

Така ПСЖ вече има 32 точки и остава на 3-то място с равен актив с втория Монако и на точка зад лидера Ница.