Тотнъм осигури загуба №20 на Вила

Хари Кейн вкара и двата гола, с които Тотнъм отново догони лидера Лестър

С два гола на Хари Кейн Тотнъм спечели гостуването си на Астън Вила във Висшата лига с 2:0 и се доближи само на 2 точки от лидера в класирането Лестър. Кейн вкара в 45 и 48 минути и това се оказа достатъчно за загуба №20 на Вила в шампионата този сезон, след което тимът остана закотвен на последното място с 16 точки, на 8 от предпоследния Нюкасъл.

В същото време Тотнъм вече има 58 пункта и се доближи до Лестър, който е начело с 60, а трети е Арсенал с 52.

И двата гола на Кейн дойдоха след пасове на Деле Али, който беше сменен от Райън Мейсън 5 минути преди края. Вила така и не успя да създаде опасност пред вратата на Тотнъм, а играчите на Маурисо Почетино изпуснаха няколко шанса да направят победата си по-изразителна.