Торес се върна, Атлетико удари тежко Реал

Фернандо Торес прегазва Серхио Рамос при завръщането си в екипа на родния Атлетико 7 години след напускането на клуба.
Младият уругваец Хосе Хименес триумфира с втория гол, поставил на колене Реал.

Фернандо Торес се върна в екипа на Атлетико близо 7 години и половина след напускането на клуба на сърцето му. Хлапето поведе като титуляр атаката на отбора, който отнесе Реал с 2:0 в първи осминафинал за Купата на краля.

Торес не вкара, не асистира... Но вдигна децибелите на стадиона до небесата.
Атлетико изригна през второто полувреме, когато Раул Гарсия от дузпа и Хосе Хименес с глава донесоха успеха.

Гостите оставиха Кристиано Роналдо на скамейката на резервите и страдаха за това. Реал бе по-добрият отбор до почивката, но... накрая се броят головете.
Реваншът е в четвъртък, 15 януари, на "Сантяго Бернабеу".

Други мачове от този етап на надпреварата: Виляреал - Реал Сосиедад 1:0, Алмерия - Хетафе 1:1, Валенсия - Еспаньол 2:1.