Юнайтед с класика в тренировъчно темпо срещу Съндърланд

Пестелив Юнайтед се доближи до четворката.

Манчестър Юнайтед победи лесно с 3:0 като гост срещу аутсайдера Съндърланд в среща от 32-ия кръг от английското първенство, игран пред близо 45 хиляди зрители на "Стейдиъм ъф Лайт".

"Черните котки" играха с човек по-малко от 43-ата минута когато Себастиан Ларсон беше отстранен от терена с директен червен картон.

След точно половин час игра Златан Ибрахимович се разписа със силен диагонален удар в долния десен ъгъл на вратата на домакините. Това е 17-ти гол за шведския нападател във Висшата лига.

Две минути преди края на първата част Ларсон фаулира грубо Андер Ерера и главният съдия Крейг Поусън показа червен картон за крилото на домакините.

В 46-ата минута Хенрих Мхитарян направи резултата 2:0 с техничен удар след пас на Люк Шоу.

Превъзходството на гостите продължи до края и влезлият като резерва Маркъс Рашфорд оформи класическата победа за Юнайтед след извеждащо подаване на Ибрахимович.

След този успех отборът от Манчестър заема петото място във временното класиране с актив от 57 точки. Съндърланд е на последната 20-а позиция с едва 20 спечелени точки.

По-късно в неделя Евертън е домакин на шампиона за 2016 година Лестър Сити. В понеделник вечерта е лондонското дерби между Кристъл Палас и Арсенал.