Рома смълча „Сан Паоло“

Рома спечели като гост дербито от осмия кръг на Серия А срещу Наполи с 3:1. Един Джеко вкара две от попаденията за победителите, а с гол се отчете и Мохамед Салах. Калиду Кулибали вкара за неаполитанци.

Рома излезе напред в резултата в резултата в самия край на първото полувреме, когато фатална грешка направи Кулибали, който по елементарен начин изгуби топката, а Мохамед Салах намери Един Джеко, който бе точен в 43-ата минута.

Драмата настъпи след почивката, когато първо Джеко удвои за своите в 54-ата минута след центриране на Алесандро Флоренци.

Малко по-късно обаче грешникът за първото попадение в мача Кулибали намали на 1:2 и върна интригата в срещата.

5 минути преди края обаче Мохамед Салах попари надеждите на домакините и донесе трите точки на "джалоросите", които изместват Наполи от второто място във временното класиране.