Неймар вкара 4, но феновете го освиркаха

Суперзвездата на Пари Сен Жермен Неймар вкара четири гола при разгрома над гостуващия Дижон с 8:0 в мач от 21-вия кръг на Лига 1, но въпреки това, част от феновете на „Парк де Пренс“ го освиркаха.

Неодобрителните възгласи дойдоха след четвъртия гол на бразилеца, вкаран от дузпа в последните минути от двубоя.

Проблемът на феновете бе, че Неймар не позволи на Единсон Кавани да изпълни 11-метровия наказателен удар, който ако уругваецът бе отбелязал, щеше да подобри рекорда на Златан Ибрахимович и да излезе еднолично начело в голмайсторската листа в историята на ПСЖ.

Кавани вкара веднъж при разгрома, а попадението бе под №156 за него с екипа на парижани и така изравни рекорда на Ибра.

Седем минути преди края на мача съдията посочи бялата точка и всички очакваха, че поне сега Неймар ще отстъпи изпълнението на дузпата, за да видят феновете на „Парк де Пренс“ как пада рекордът Ибра, но не би.

С новите четири гола Неймар вече има 24 в 23 мача във всички състезания за ПСЖ от началото на сезона.

Журналистът от BT Sport Жулиен Лоран допълва, че на „Парк де Пренс“ са се чували и отчетливи възгласи „Кавани, Кавани“ при дузпата.

За Неймар пък това бе първият хеттрик с екипа на ПСЖ, а хубавото е, че Кавани бе един от първите, които поздрави Неймар след отбелязаната дузпа, и поне засега не изглежда да има някакъв сериозен разрив между двамата.

ПСЖ е убедителен лидер в Лига 1 с 11 точки аванс пред втория Лион. След по-малко от месец предстои и първият сблъсък с Реал Марид на 1/8-финалите от Шампионската лига. Двата отбора ще се срещнат първо на „Сантяго Бернабеу“ на 14 февруари, а на 6 март е реваншът в Париж.