Алжир е новият господар на Африка. Бивш вратар на ЦСКА избран за №1

Алжир спечели Купата на Африка за втори път в историята си.

Алжир спечели Купата на африканските нации след минимална победа с 1:0 над Сенегал на финала. Голът на победата вкара Багдад Бунеджа още във 2-рата минута с огромна доза късмет. Той стреля силно, топката рикошира от тялото на Салиф Сане и прехвърли вратаря Алфред Гомис.

През второто полувреме Сенегал създаде няколко положения, които пропусна. В 60-ата минута реферът Алиум Алиум даде дузпа за отбора на Алиу Сисе, но след като изгледа повторение на ситуацията с помощта на ВАР, промени решението си.

Сенегалците, водени от звездата на Ливърпул Садио Мане, бяха безкрайно амбицирани за първи път в историята си да спечелят ценното отличие, но в крайна сметка не успяха срещу "пустинните лисици". Триумфът е втори в историята за Рияд Марез и алжирските му сънародници.

Алжир спечелиха първата си титла през 1990 година на собствена земя и оттогава тимът не беше стигал до финал.

Част от триумфа бе и добре познатият у нас Райс Мболи, преминал през Славия и ЦСКА. Вратаря беше избран за играча на мача във финала.