Ливърпул сломи „чуковете“ и докосва Шампионска лига

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп направи две промени в своя състав - Адам Лалана и Даниел Стъридж започнаха за сметка на Лукаш Лейва и Роберто Фирмино.

Ливърпул остана на една победа от класиране в Шампионската лига по футбол през английското първенство, след като мърсисайдците надвиха с 4:0 Уест Хем като гости.

Те се намират временно на трета позиция, но Манчестър Сити е основен кандидат за нея с мач по-малко. Ливърпул трябва да победи Мидълзбро у дома в последния кръг, за да не допусне Арсенал пред себе си на четвъртото място.

След като в последния месец играчите на Ливърпул пропуснаха да спечелят два много важни мача у дома, този път те не сгрешиха в Лондон.

Първият гол падна в 35-та минута, когато Филипе Коутиньо изведе Даниел Стъридж сам срещу вратаря и нападателят вкара топката в мрежата на Уест Хем. Бразилският халф вкара сам следващите две попадения.

В 57-та минута силен удар на Джорджино Вайналдум срещна напречната греда и защитниците на домакините изчистиха топката, но тя попадна в Коутиньо, който дриблира покрай двама съперници и стреля в долния десен ъгъл на вратата за 2:0. Той вкара втория си гол в мача в 61-та минута, а Дивок Ориги оформи крайния резултат в 76-та.

Уест Хем е 12-и в генералното класиране на Висшата лига кръг преди края на сезона.