Машината за победи Ливърпул не прости и на Саутхемптън

Салах отбеляза третия и четвъртия гол за мърсисайдци.

Машината за победи Ливърпул продължава да гази съперниците си. Тимът на Юрген Клоп разгроми Саутхемптън с 4:0 у дома в двубой от 25-ия кръг на Висшата лига и събра 73 точки след 24 победи и едно равенство.

И четирите попадения за мърсисайдци паднаха след почивката. Алекс Окслейд-Чембърлейн изведе "червените", а малко след него се разписа и Джордан Хендерсън. Крайния резултат оформи Мохамед Салах с две попадения.

По-рано през деня Челси си тръгна с точка от гостуването на Лестър, след като на два пъти Рюдигер се разписа с глава. Срещата завърши 2:2, а "лисиците" пропуснаха няколко възможности да стигнат до победата в последната част на двубоя.