Велик Ювентус! "Бианконерите" с шесто поредно Скудето

Отборът на Масимилиано Алегри е само на крачка от това да се превърне в най-добрия отбор в 120-годишната история на клуба.

Ювентус спечели титлата в Италия за шеста поредна година, след като победи с 3:0 у дома срещу Кротоне в двубой от 37-ия кръг на италианския шампионат. "Бианконерите" са лидери в класирането с актив от 88 точки, като имат 4 точки аванс пред намиращия се на втора позиция Рома един кръг преди края на сезона.

Александър Тонев започна като титуляр за гостите, които са застрашени от изпадане. Българският национал беше заменен в 56-ата минута от Сими Нванкво.

В 12-ата минута хърватинът Марио Манджукич даде тон за успеха на гранда от Торино, разписвайки се отблизо след асистенция на Хуан Куадрадо.

В 39-ата минута Пауло Дибала изпълни технично пряк свободен удар, топката мина над стената и влезе за втори път във вратата на гостите.

През втората част по-силната игра на финалиста в Шампионската лига продължи и логично се стигна до класически успех. Седем минути преди края на редовното време Алекс Сандро се разписа с глава след подаване на Дибала.

Ювентус спечели титлата на Италия за рекордния общо 33-ти път.

След това поражение Кротоне остава в зоната на изпадащите с актив от 31 точки, но все още има шанс да оцелее в елита.

В друга среща от кръга Дженоа победи с 2:1 у дома срещу Торино и си осигури оставане в първа дивизия и през следващата кампания.

Голове на Лука Риджони и Джовани Симеоне във всяко полувреме осигуриха спокойствие за домакините, които имат актив от 36 точки на 16-о място в Серия А.

Адем Ляич върна едно попадение в края на двубоя в полза на "биковете". Гостите са в средата на класирането и не играеха за нищо в тази среща.

С голове след почивката Милан победи с 3:0 у дома срещу Болоня.

Джерард Деулофеу, Кейсуке Хонда и Джанлука Лападула се разписаха в полза на "росонерите". Те заемат шесто място в подреждането с актив от 63 точки и през следващия сезон ще играят в турнира Лига Европа.