Най-епичният финал в историята в снимки

Забравете Манчестър Юнайтед срещу Байерн Мюнхен през 1999 година, забравете Истанбул 2005! Забравете мачовете, които сте гледали досега! Мислите, че прекаляваме?

Във вторник вечер и първите минути на сряда сутрин станахме свидетели на нещо епично, на нещо велико, на нещо незабравимо.

Барселона победи Севиля с 5:4 след продължения и триумфира със Суперкупата на УЕФА за пети път в историята си.

Дори за момент може да забравите, че това бе най-резултатния финал за тази купа. Рекордьор досега беше мачът между Ювентус и ПСЖ през 1997 година, когато „бианконерите” победиха със смазващото 6:1.

Връщането в двубоя на Севиля от изоставане с 1:4 беше изключително. Възпитаниците на Унай Емери не се отказаха нито за миг и заслужено стигнаха до продължения.

Да, не успяха да се преборят с Барселона, но андалусийците показаха, че могат да победят всеки един отбор в единствен сблъсък.

Лионел Меси… Аржентинецът отново бе в Космоса с отиграванията си.

Не блестеше през целите 90 минути, но две магически негови докосвания от преки свободни удари бяха достатъчни, за да обърнат развоя на мача още в неговото начало.

Освен това, Бълхата бе в основата и на победното попадение, като точно той стреля към вратата на Бето и го принуди да спасява преди Педро да донесе победата за каталунците.

Финалът бе епичен за това, че счупи и много рекорди. Вижте изключителното шоу между Барселона и Севиля в цифри и факти в галерията.