Рашфорд и Де Хеа класираха Юнайтед на полуфинал

Юнайтед се представи добре в Лондон и е на полуфинал.

Уест Хем изигра последния си мач в турнира ФА къп на "Болейн Граунд", а феновете на "чуковете" нямаха поводи за радост, след като Манчестър Юнайтед спечели преиграването с 2:1 и се класира за полуфиналите на турнира. В спор за място на финала Юнайтед ще срещне Евертън.

Младата сензация Маркъс Рашфорд отново блесна за гостите и откри резултата в 54-ата минута. Маруан Фелаини удвои в 67-та, след което последва натиск на лондончани.

Джеймс Томкинс върна надеждите на "чуковете" десетина минути преди края, но въпреки финалния щурм те не успяха да вкарат мача в продължения.

На няколко пъти и вратарят на манчестърци Давид Де Хеа се наложи да демонстрира класата си.

Така Манчестър Юнайтед е на полуфинал във ФА Къп за първи път от 2011 г. Двубоят срещу Евертън е на 23 април на "Уембли".