Алонсо пак е герой за Челси в инфарктни последни минути срещу Нюкасъл

Челси отново показа характер и взе труден успех над Нюкасъл Снимка: Getty Images
Челси отново показа характер и взе труден успех над Нюкасъл

Челси измъкна с 2:1 тежкото гостуване на Нюкасъл от третия кръг на Висшата лига.

Инфарктен финал и спорни голове доведоха до третата победа на "сините" от началото на сезона, с която те събират пълен актив от 9 т. и се изравняват с Ливърпул и Уотфорд на върха в класирането.

Основно действащо лице за Челси отново беше Маркос Алонсо, който преди седмица вкара победния гол за 3:2 срещу Арсенал.

Първото полувреме в днешния мач завърши без голове и всичко най-интересно се случи в последния четвърт час.

В 76-ата минута Челси получи дузпа за нарушение на Шер срещу Маркос Алонсо. Бранителят на домакините първо достигна до топката с шпагата си, но после препъна испанеца.

Еден Азар вкара от бялата точка и резултатът стана 1:0 за Челси.

В 83-ата минута Нюкасъл изравни със скандален гол. Йедлин нокаутира Оливие Жиру с лакът в лицето, съдиите не реагираха и той центрира отдясно, а Хоселу засече с глава и изравни - 1:1.

Само 4 минути по-късно Челси стигна до победен гол и в основата му отново беше Алонсо. Той отправи лек удар с десния крак в далечния ъгъл, а ДеАндре Йедлин леко отклони топката и си вкара автогол за крайното 2:1.