Сити отнесе Юнайтед насред "Олд Трафорд" за едно полувреме

Бернардо Силва правеше каквото си иска между защитниците на Юнайтед през първата част Снимка: Getty Images

Манчестър Сити отнесе градския съперник Манчестър Юнайтед с 3:1 на "Олд Трафорд" в първи полуфинал за Купата на лигата.

Носителите на трофея вкараха головете си още през първата част и почти сигурно решиха сблъсъка още преди домакинския реванш на 29 януари.

Юнайтед опита да започне с агресивна преса, но играта на отбора бързо се разпадна тотално, а Сити установи пълна доминация.

В 17-ата минута Бернардо Силва откри резултата със страхотен удар в далечния ъгъл, след като получи твърде много пространство пред наказателното поле.

В 33-ата минута при контраатака Силва записа и асистенция, като изведе Рияд Марез сам срещу Де Хеа, а алжирецът финтира и покачи на 2:0 на празна врата.

Само 6 минути по-късно, при нова контраакция, Де Хеа спаси удар отблизо на Де Бройне, но топката се отби в Андреас Перейра и влезе за трети път в мрежата на Юнайтед - автогол и 3:0. При атаката останаха съмнения за нарушение срещу Брандън Уилямс и Оле Гунар Солскяер протестира гневно пред четвъртия рефер.

До края на полувремето Силва и Стърлинг пропуснаха от чисти позиции, макар и при положения, в които имаше засади.

Като по чудо домакините се прибраха на почивката без да са получили още голове, а това се случи най-вече благодарение на пропуските на Стърлинг.

През втората част темпото спадна, а Юнайтед постепенно наложи натиск в опит да промени нещата.

Рияд Марез изпусна още възможности за Сити, а в 70-ата минута Де Бройне сгреши една топка в центъра и от контраатаката Маркъс Рашфорд завърши майсторски в далечния ъгъл за 1:3.

Към края Рашфорд затрудни Клаудио Браво с удар отдалеч и до последно Юнайтед опитваше да съхрани интригата с връщането на още един гол. Сити обаче се справи и се приближи до спечелването на тази купа за трета поредна година.

Вторият полуфинал в турнира е между Лестър и Астън Вила, а първият мач между тях е утре вечер на "Кинг Пауър".