На Златан не му трябваше дълго, за да открие головата си сметка за Милан (видео)

Златан Ибрахимович започна с головете за Милан Снимка: Getty Images
Златан Ибрахимович започна с головете за Милан

Златан Ибрахимович отбеляза един от двата гола за победата на Милан с 2:0 като гост на Каляри. Шведският нападател се разписа в повторния си дебют като титуляр за „росонерите“, а победата бе първа от три мача насам за тима на Стефано Пиоли.

Ибрахимович можеше да се разпише още през първото полувреме, но негов удар с глава срещна гредата.

Секунди след почивката Милан Рафаел Леао откри резултата. Португалецът получи фантастично подаване от Кастайехо, но имаше огромен късмет при удара, който рикошира в крак на бранител и прехвърли Олсен.

В 64-тата минута дойде и моментът на Ибрахимович, който с прецизен удар по диагонала оформи крайното 2:0. Минути преди края нов гол на шведа не бе зачетен заради засада.

Победата изкачи Милан до осмата позиция с актив от 25 точки, на четири зад шестия Каляри.