Голямо боричкане в Ловеч - 1:1

Мачът в Ловеч не разочарова като заряд, импулс, напрежение и искра. Като футбол... Не можем да искаме всичко от един мач в "А" група, нали? Снимка: Sportni.bg

Литекс и Левски се боричкаха, хапаха, блъскаха и псуваха за 1:1 в класически нервен и здрав мач в Ловеч.

Така домакините останаха единственият непобеден отбор в "А" група, а "сините" остават само с 5 т. от пет кръга, на цели 7 от лидера Любимец.

Да, Любимец.

В града на люляците, Литекс и Левски оставиха Любимец на върха с ремито си. Поне за седмица абсолютният дебютант в елита ще води колоната.

Левски започна вихрено и Цветан Генков се откъсна сам срещу вратаря още във втората минута, а Николай Бодуров го побутна в гърба. Гостите поискаха дузпа, домакините отдъхнаха - такава нямаше.

Ако бе отсъден наказателен удар, трябваше да има и червен картон за бранителя.

Нататък мачът стана боричкане, равностоен и за всеки метър терен. Имаше и откровени псувни, уловени от тв повторенията.

До края на първото полувреме нямаше запомнящи се положения и за двата тима.

Левски поведе от дузпа, този път абсолютно безспорна и отсъдена от рефера Николай Попов. Пак Бодуров наруши правилата, спъвайки Стефан Велев.

Гари Родригес откри за гостите, които сякаш се отърсиха от конфузния старт на сезона със серия провали и сътресения.

Но 2 минути по-късно Джордан, огромният нападател на домакините, се завъртя на границата на наказателното поле и забоде топката във вратата за 1:1. Колумбиецът изтормози "синята" защита с физиката си, но и бе санкциониран с нарушения поне 10 пъти.

"Не смятам бързо да си тръгвам - каза Славиша Йоканович след мача. - Ще се боря, задължен съм пред собственото си име, пред клуба, както и вече пред феновете, които ни подкрепят."

Наско Сираков, спортният директор, видимо се ядоса на въпрос за исканията на Йоканович за нови попълнения.

В Левски явно вълненията не спират, но поне тимът се сбори на терена и не се даде за поредна загуба, която да лепне още едно петно на юбилейния сезон, бележещ стогодишнината на клуба.

Както повеляват традициите на този сблъсък, за съдиите се говореше доста след края.

"Страничният съдия какво гледаше в ситуацията за дузпата в началото, в носа ли си бъркаше?", изригна Сираков.

"Сираков си говореше със съдията на почивката", хвърли контраобвинение вратарят на Литекс Илко Пиргов.

Президентът на домакините Трифон Попов потвърди за разговора и отсече: "не може да се оказва натиск в почивката между полувремената".