Прокобата на Оле донесе гола на Олич

Прокобата на Оле донесе гола на Олич Снимка: БГНЕС

Класиката "Байерн" - "Юнайтед" отново мина по сценарий като от трилър с номинации за Оскар. Това е мачът, по време на който не бива да ставаш от канапето дори, за да си вземеш бира от кухнята. Просто може да изпуснеш нещо. Дори да ти се спи, гледай до край. Защото в края се случват чудни неща.

Като например  опитният и надежден Патрис Евра да се замотае странно с топката в наказателното поле и да позволи на Ивица Олич да вкара гол, който може да се окаже безценен. Като спасяването на Ван дер Саар секунди по-рано, като ударът на Джоване Елбер на "Олд Трафорд" преди 9 години, като... онзи гол на Оле Солскяер.

Именно Оле предизвика Олич. Невероятно но факт - от десет мача между тези два колоса в последните 12 години "Юнайтед" е спечелил един-единствен. Но най-важният! В Барселона на 26 май 1999 година.

След онзи кошмар съдбата гали "Байерн", сякаш да излекува раните. През 2001 година след два миролюбиви мача в групата дойде четвъртфинална среща. Елбер вкара 3 минути преди края за 0:1 на "Олд Трафорд" и предреши реванша. Там нов успех на баварците - 2:1, като вторият гол дойде в добавеното време на първото полувреме.

През 2004 година на приятелски турнир "Байерн" бие с 4:2, а миналото лято пак приятелски мач завърши 0:0, но "Юнайтед" спечели с дузпи. И това е - 10 мача, 6 равенства, 3 победи за "Байерн" и само една в редовното време за "дяволите". Пардон, в добавеното време...

Съдбата снощи вмени ноебяснимите действия на Евра. Футболната история помни няколко случая, в които някаква намеса свише оставя ярка диря в големи мачове. Между тези два отбора се случва постоянно. Прокобата на Оле никога няма да спре да тормози "Байерн", но започва призрачно да обикаля и около "Юнайтед". Добрата новина за отбора на Бербатов е, че все пак голът в добавеното време снощи не е фатален - има и реванш. Докато през 99-та германците не получиха шанс за опрощение и отидоха директно в ада.